Return to: District 6 Home Page

ACBL District 6

Grand National Teams, 2001, Final results


  2001 Final Results (Open Flight): 
  Place    Team 
  1    Steve Robinson, Peter Boyd, Bill Cole, Ron Sukoneck, Beth Palmer, Bill Pettis 
  2    Jeff Roman, Lou Reich, Glenn Lublin, Mark Shaw 
  3/4    Earl Glickstein, Don Probst, Gene Kales, Dewayne Jones 
  3/4    Fred Steinberg, Andy Gofreed, Alan Tenenbaum, Fred King, Gene Kuehneman 
  5/8    Gil Cohen, Marty Nelson, Les Bart, Lyle Poe 
  5/8    Bobby Gookin, Janet Gookin, John Adams, Donna Rogall, Linda Maloney 
  5/8    Robbie Hopkins, Joan Lewis, Rusty Krauss, Barry Falgout, Paige Morris, Kent Massie 
  5/8    Ram Sarangan, Elizabeth Nelson, Kenton Schoen, Stan Schenker, Chuck Yaple 

  2001 Final Results (Flight A, 0-5000): 
  Place    Team 
  1    Lyle Poe, Kent Goulding, Howard Krauss, Barry Falgout, Raphael Kahn 
 
Added for Nationals: Dave Butler, Mark Dahl (Kent Goulding not available)
  2    Alfred Steinberg, Gene Kuehneman, John Adams, Donna Rogall 
  3/4    Richard Wegman, David Abelow, Alan Kleist, Leo Lasota 
  3/4    Kent Massie, William Morris, David Butler, Randolph Beckham, Dwight File 
  5/6    Robert Bell, Fred King, Mark Laken, Jim Houghton, Brad Theurer 
  5/6    Jerry Keller, Jane Thurman, Linda Smith, David Mayne 
  7/12    Sylvia Levy, Shou-Ling Wang, Charles Boteler Jr, Alfred Duncker 
  7/12    Lois Miliman, Jennifer Koonce, Zeke Letellier, Morton Levin, Thomas Appel 
  7/12    Rammohan Sarangan, Elizabeth Nelson, Kenton Schoen, Stan Schenker, David Milton 
  7/12    Alexander Weiss, Frannie Weiss, J Fletcher Smoak, Linda Smoak 
  7/12    Donald Berman, William Peters, Leon Letwin, Joel Miller, Terry Feetham 
  7/12    M Bruce Todd, Ronald Daringer, Dolores Daringer, Rossella Todd 

  2000 Final Results (Flight B, 0-2000): 
  Place    Team 
  1    Kefu Xu, Jian Jian Wang, Hailong Ao, Weizhong Bao, Yi Zhong 
  2    Josh Sher, Ellen Klosson, Bob Kerchner, Kent Goulding, Burt Hackney, Ralph Angermeier 
  3/4    Beta Nahapetian, Jim Geist, Alice Wegman, John Glynn, Janet Dence, Ed Fuller 
  3/4    Douglas Jennings, Ronald Heisler, Ed Kinlaw, George Lewis 
  5/8    Mike Andrews, Sue Johnston, Ron Spath, Phil Miller 
  5/8    Michael Cheng, Mark Chen, Hal Hindman, Clyde Kruskal, Helen Cheng 
  5/8    Larry Kahn, Jason Meyer, Lee Jensen, John Edmonds 
  5/8    Frances Skinner, Sherrill Bartholomew, Ernest Bartholomew, Bill Skinner 

  2000 Final Results (Flight C, 0-500 & NLM): 
  Place    Team 
  1    David Ruppert, Michael Pearlman, Dan Moore, Walter Mitnick 
  2    Eugene Fisher, Mark Rosen, Yi-Der Chen, Adrienne Fisher, Hongmo Wang, Frank Shull III 
  3/4    Daniel Weinberg, William Prosser, Duke Wilson, Walton Francis, Kenneth Touloumes 
  3/4    Betty Pauls, Carol Mann, Mary Nicholas, Carol Santoro, Virl Waterfield 
  5/8    Richard Ferrin, Scott Landrum, Ted Guthrie, Reese House 
  5/8    Christopher Miller, Benjamin Shapo, James Mates, Kevin J Barnes, Debnarayan Dhar, John Kelly 
  5/8    Charity Sack, Carole Banks, David Harris, Joana Da Silva 
  5/8    Bryan Caldwell, Barbara Caldwell, Joan McDowell, Kitty Walters 

Don Berman, Web Master.